فیشر

فیشر یا شقاق

فیشر یا شقاق نوعی بیماری بسیار شایع در میان افراد جامعه بوده و راه های بسیاری برای درمان آن وجود دارد که لیزر بهترین این روش ها می باشد، در این مقاله کلینیک آنیل رکتال تصمیم دارد اطلاعات جامع و مفیدی را در این باره با شما عزیزان در میان بگذارد پس با ما همراه باشید.

فیشربه منظور درک بهتر از بیماری فیشر ، لازم است تا در رابطه با ساختار کانال مقعدی اطلاعاتی کلی در اختیار داشته باشید.

قسمت پایانی روده بزرگ یا رکتوم، مجرای مقعدی نام دارد که به بیرون بدن راه داشته و از بدن خارج می گردد.

کانال مقعدی در حدود 1 تا 2 اینچ بوده و بسیار کوتاه است، در ساختار مجرای مقعدی دو عضله حلقوی شکل وجود دارد که وظیفه آن کمک به کنترل حرکات روده می باشد.

اسفنکتر مقعدی داخلی عضله ای غیر ارادی بوده و برای اینکه از نشت مدفوع جلوگیری کند، همیشه به صورت بسته است در حالیکه اسفنکتر مقعدی خارجی عضله ای ارادی می باشد.

فیشر به معنی وجود پارگی در پوست کانال مقعد، ورود آسیب به خود مقعد و مجرای آن می باشد. آسیب وارد شده به مقعد معمولاً ناشی از یبوست و حرکات سخت روده است.

درمان فیشر

درمان فیشر بسته به شدت و محل آن متفاوت است. برای فیشر یا شقاق های کوچک و سطحی، استفاده از کرم های ضد شقاق و مرطوب کننده پوست می تواند مفید باشد. برای شقاق های بزرگتر و عمیق تر، روش های لیزری، میکرونیدلینگ، دی‌رمابرازیون و چندین روش دیگر نیز وجود دارد. بهترین راه حل برای درمان شقاق پوستی، مشاوره با پزشک متخصص پوست و زیبایی است تا بتوان بسته به نوع و شدت شقاق، بهترین روش درمان را انتخاب کرد.

لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.