میز و صندلی ناهار خوری

چوب در دکوراسیون و چوب های دکوراتیو

چوب در دکوراسیون و چوب های دکوراتیو

آیا تاکنون به نقش و کاربرد چوب طبیعی در دکوراسیون و تاثیر آن در زیباسازی محیط خارجی و داخلی ساختمان خود فکر کرده اید؟ همانطور که می دانید چوب طبیعی از جمله متریال هایی است که هم در گذشته و هم درعصر حاضر مورد استفاده معماران و طراحان قرار گرفته است.

 

یکی از ویژگی های این ماده استفاده از آن در قسمت های گوناگون ساختمان از جمله کف، سقف، دیوار وسایر  قسمت های دیگر می باشد. استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی منزل یک نمای مدرن و شیک ایجاد می کند و محیط خانه را گرم می نماید.

 

تولیدی چوب

این ماده طبیعی احساسی منحصر به فرد از طبیعت را وارد  فضای منزل می کند و زیبایی بی نظیری به محیط آن می بخشد. چوب می تواند در تمام قسمت های خانه و یا بخشی از آن و یا به صورت ترکیبی با متریال های دیگر در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان به کار رود.

 

با این مقدمه، در ادامه این نوشته از ایده چین به بیان ایده هایی در خصوص استفاده از چوب در طراحی دکوراسیون داخلی منزل می پردازیم. پس تا انتها با ما همراه باشید

ساخت میز چوبی

ایده های استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی

 

پنل های چوب در دکوراسیون دیوار

 

گاهی اوقات برای پر کردن فضای خالی در دیوار می توان از تایل ها و پنل های چوبی استفاده نمود که زیبایی خاصی به فضای اتاق می دهند و آن را از سادگی و بی روحی خارج می کنند. این پنل ها در ابعاد و اشکال مختلف ساخته می شوند و می توان از آن ها به منظور تزیین دیوار شاخص در سالن پذیرایی، اتاق خواب و راهرو استفاده نمود.

 

تخته چوب های عمودی و افقی

 

استفاده از تخته چوب های باریک عمودی و افقی زیبایی منحصر بفردی به دکوراسیون  مورد نظر شما می بخشد. این پانل ها یا تخته ها در رنگ ها و سایزهای متفاوت قابل استفاده هستند و فضا را گرم تر و دلنشین تر می کنند.

 

میز چوبی

پارتیشن چوبی

 

برای زیبا جلوه کردن محیط مورد نظر و جدا کردن آن از دیگر بخش های منزل می توان از دیوار حائل چوبی استفاده نمود. این دیوارها که نوعی پارتیشن چوبی محسوب می شوند به خوبی قسمت های متفاوت خانه را از هم تفکیک می کنند و دیگر احتیاجی به ساخت دیوار نیست

 

دیوارپوش چوبی

 

استفاده از تخته چوب های ساده  و باریک بر روی دیوار علاوه بر ایجاد زیبایی، نمایی مدرن به فضای خانه می بخشد. این تخته های چوبی که دیوارپوش چوبی نام دارند حسی از طبیعت را وارد ساختمان تان کرده و در طرح و رنگ های متنوع قابل استفاده هستند.

 

میز عسلی و جلو مبلی

شلف چوبی

 

دکوراسیون کاربردی  و مناسب به هیچ عنوان خسته کننده نیست. شلف های چوبی بسیار رایج و پرطرفدار هستند  آن ها از نظر بصری بسیار خوشایند هستند. این شلف ها از نظر زیبایی بسیار غنی بوده و ظاهری چون چوب ماهون را به نمایش می گذارند. علاوه بر آن خطوط منظم و منحنی های ملایم گیره های این شلف ها علاوه بر کاربرد زیبا نیز به نظر می آیند و با هر نوع دکوراسیون داخلی هماهنگی پیدا می کنند.

 

سقف چوبی

 

از دیگر قسمت هایی که امکان استفاده از چوب در آن  بسیار وجود دارد، سقف است. اصولا بسیاری از طراحان، طراحی سقف را به آخرین مرحله در طراحی داخلی اختصاص می دهند. با این حال بد نیست بدانید استفاده از چوب در طراحی سقف باعث ایجاد نمای معماری متفاوت و خاص شده و باعث می شود افراد به محض ورود به خانه نگاهشان به سقف دوخته شود.

 

شلف و عسلی چوبی

سخن پایانی

استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی باعث القای گرما به فضای محیط می شود. بدون شک استفاده از چوب باعث ایجاد نمایی زیبا شده. نکات ارائه شده در این جا می تواند به استفاده صحیح از چوب در دکوراسیون داخلی به شما کمک کند

 

 

 

لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.