این مقاله در پزشکی نوشته شده و با برچسب گذاری شده است.
ایمپلنت دیجیتال

تفاوت بین ایمپلنت دیجیتال و معمولی چیست؟

تفاوت بین ایمپلنت دیجیتال و معمولی

امروزه تفاوت بین ایمپلنت دیجیتال و معمولی موضوعی بحث برانگیز در محافل دندانپزشکی و فضای مجازی است. درک این تفاوت که گزینه های متنوعی را برای کاندیدهای ایمپلنت فراهم می کند، مستلزم دانستن روند کاشت دندان در مرحله اول و مقایسه آن در مرحله بعد است.

در مقاله بعدی به معرفی ایمپلنت می پردازیم و تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی را برای شما بیان می کنیم.

ایمپلنت دیجیتال چیست؟

ایمپلنت های دندانی روشی جدید برای جایگزینی ریشه دندان های طبیعی هستند و جایگزین مستقیم دندان های از دست رفته هستند. این درمان به تاسیسات سنتی و دیجیتال تقسیم می شود.

ایمپلنت دیجیتال

مطالعه بیشتر : برای معرفی بهترین پزشکان در زمینه ایمپلنت دندان در تهران از سایت وصل کلیک دیدن فرمایید.

در حین کاشت دیجیتال ایمپلنت که با شبیه سازی کامپیوتری سه بعدی انجام می شود، وضعیت استخوان ها و محل اعصاب بررسی می شود. با استفاده از این اطلاعات مهم، دندانپزشک می تواند جراحی را انجام دهد و نگهدارنده را با کمترین برش وارد کند. از آنجایی که کاشت ایمپلنت دیجیتال کم تهاجمی است، جراحی ایمپلنت دیجیتال در مقایسه با ایمپلنت‌های معمولی درد بسیار کمی را شامل می‌شود.

در روش های دندانپزشکی، دستگاه مخصوصی بر روی دندان قرار می گیرد تا اطمینان حاصل شود که سایر دندان ها یا اعصاب اطراف آسیب نبینند. این دستگاه به دندانپزشک اجازه می دهد تا برش های دقیق اما بسیار کوچکی برای قرار دادن و محکم کردن ایمپلنت ها ایجاد کند.

اما برای کسانی که نمی خواهند جراحی کنند یا شرایط انجام آن را ندارند، روشی مدرن و جدید به نام ایمپلنت دیجیتال وجود دارد. اگر تفاوت بین ایمپلنت دیجیتال و معمولی را بدانید، بهتر می توانید در مورد انتخاب نهایی روش ترجیحی برای این روش تصمیم بگیرید.

جراحی ایمپلنت دیجیتال برای چه افرادی قابل اجرا و مناسب است؟

علاوه بر مزایای استفاده از جراحی ایمپلنت برای جایگزینی دندان های از دست رفته، می توان به موانع اجرای آن و محدودیت های این طرح نیز اشاره کرد که در تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی می توان به آن توجه کرد.

افراد زیر از جمله افرادی هستند که در استفاده از ایمپلنت های دندانی دیجیتال با مشکلات قابل توجهی مواجه خواهند شد:

 • دارای سابقه شیمی درمانی هستند
 • مصرف کنندگان داروهای دارای مشتقات بیس فسفونات
 • به گفته دندانپزشک افرادی که لثه های کافی برای این روش ندارند
 • افرادی که سابقه پوکی استخوان حاد دارند
 • کسانی که سابقه طولانی سیگار کشیدن دارند
 • مصرف کنندگان الکل

ایمپلنت دیجیتال

تفاوت بین ایمپلنت دیجیتال و معمولی چیست؟

ایمپلنت دیجیتال که به آن ایمپلنت غیر جراحی نیز می گویند، روشی کاملا مدرن با کوچکترین برش و بدون بخیه است که در طی آن زمینه برای کاشت آسان دندان با درد کمتر نسبت به روش سنتی فراهم می شود.

در کاشت ایمپلنت معمولی، پزشک پس از انجام معاینات و رادیوگرافی جراحی را انجام می دهد. در فرآیند تصویربرداری دیجیتال، تهیه و اجرای راهنمای جراحی و همچنین پردازش و تراز کردن تصاویر رادیوگرافی بر روی کامپیوتر پس از آماده سازی الزامی است. پس از تهیه راهنما، جراح عمل را انجام می دهد.

در ایمپلنت معمولی، لثه به صورت طولانی و عمیق بریده می شود و در داخل پایه ایمپلنت قرار می گیرد و لثه بخیه می شود. در صورتی که روش کاشت دیجیتال نیازی به برش و بخیه زدن لثه نداشته باشد. این کار به سادگی با ایجاد یک سوراخ بسیار کوچک در لثه به اندازه پایه ایمپلنت انجام می شود.

 • در کاشت نرمال میزان درد و خونریزی بیشتر از روش کاشت دیجیتال است.
 • بر خلاف روش کاشت دیجیتال، روند بهبود و ترمیم لثه ها زمان زیادی می برد.
 • ظاهر ایمپلنت های دیجیتال طبیعی تر و زیباتر از ظاهر معمولی آن است.
 • ایمپلنت‌های معمولی نسبت به ایمپلنت‌های دیجیتال نیاز به تعداد ویزیت بیشتری دارند. این روش کاشت دندان چندین ماه طول می کشد. اما در روش ایمپلنت دیجیتال، بیمار تنها یک بار برای گرفتن دندان به پزشک مراجعه می کند.
 • در روش معمول کاشت، عمل زمان زیادی طول می کشد، گاهی اوقات چندین ساعت طول می کشد. در روش کاشت دیجیتال، کاشت هر پایه کمتر از 30 دقیقه و گاهی کمتر از 15 دقیقه طول می کشد.
 • با ایمپلنت دیجیتال، بیمار پس از جراحی سلامت و تغذیه طبیعی خود را از سر می گیرد و نیازی به مراقبت خاصی نیست. اگر طبیعی باشد، با مشکلات ناشی از درد قفسه سینه و جراحی همراه است.
 • پیوند دیجیتال سرعت بازیابی سریع تری نسبت به پیوند سنتی دارد و نیازی به ترمیم یا ترمیم ندارد.
 • طبق تحقیقات، رضایت بیماران از ایمپلنت های دیجیتال بیشتر از ایمپلنت های معمولی است.

ایمپلنت دیجیتال

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی: هزینه ایمپلنت دیجیتال

تفاوت اصلی ایمپلنت های دیجیتال و معمولی را می توان استفاده از روش های نوین پزشکی و ایمپلنت های دندانی از طریق ایمپلنت های دیجیتال و همچنین استفاده از ابزار جراحی خاص و کادری قدرتمند و حرفه ای دانست. مشاوره قبل از جراحی ایمپلنت دیجیتال یکی از امکانات مهمی است که به افرادی که می خواهند از این نوآوری حداکثر استفاده را ببرند ارائه می شود. آخرین توصیه برای متقاضیان استفاده از دندانپزشکی دیجیتال مدرن و پیشرفته، مقایسه این روش با روش کلاسیک گذاشتن دندان و افزایش دانش فنی در این امر است.

سوالات متداول

تفاوت بین ایمپلنت دیجیتال و سنتی چیست؟

ایمپلنت های دیجیتال و ایمپلنت های سنتی در اجرا و مدت زمان متفاوت هستند. برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید.

آیا نحوه عکس برداری در ایمپلنت های دیجیتال و معمولی متفاوت است؟

بله، تفاوت بین ایمپلنت دیجیتال و معمولی در تصویربرداری سه بعدی در ایمپلنت دیجیتال است. این تصویر توسط شبیه سازی سه بعدی ساخته شده است.

 

لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.